Alt text for image

Андрій Сідерський

Дата народження: 1960

Рідне місто: Київ, Україна

Місце життя та практики: Київ

Про митця

Відомий в світі майстер йоги, дайвер, автор творів живопису в напрямку Psychotronic Art (Психотронне Мистецтво), поет і письменник, чиї твори залишили незабутнє враження на тих, хто з ними знайомий. Андрій Сідерський — душа і дух Студії йоги Сідерського, був автором і розробником системи тренінгів  з йоги  — Yoga23, креативним директором міжнародного проекту Yoga23 (Y23) і ZEN Magazine.

Андрій Сідерський народився в 1960 році в Києві, Україна. В 1964  – 1968 навчався у дитячій художній школі імені Наума Осташинського. Для запобігання специфічній формі сколіозу і подальшого паралічу нижніх кінцівок Андрій Сідерський почав активно займатися плаванням в 1969 році і в 1976 році він почав вивчати гімнастичні вправи і дихальні техніки йоги як частини підготовки плавців і дайверів.

Після цього Сідерський почав свою кар'єру в якості плавця, а пізніше став ліцензованим професійним дайвером, інструктором з дайвінгу й фрідайвінгу. Автор унікальної технології, що дозволяє збільшувати час затримки дихання під водою, професійний оператор підводної відео і фото зйомки. Його "Zen відео-етюди" отримали спеціальний приз і численні нагороди на Міжнародному фестивалі мистецтв  під водою "Срібна Акула" в категоріях "Кращий фільм" і "Краща відео історія".

 Андрій Сідерський активно практикує йогу з 1978 р.  В даний час він є одним з провідних у світі фахівців в сфері розробки сучасних методик викладання йоги та психотронних технік.

В результаті майже 40 років практики йоги і понад 25 років вдосконалення методів викладання йоги, Андрій Сідерський розробив Yoga23 (Y23)  системний підхід до викладання йоги, оптимізований для умов сучасного суспільства.

Сідерський пройшов через всі етапи, які повинен пройти кожен кваліфікований викладач йоги    від вивчення класики до інтуїтивного методу практики та викладання... Він дійшов  до сфери відкриття нових принципів йоги і розширення людського знання про структуру Світу.

Він є автором трьох професійних книг і численних статей з теорії та практики йоги, також переклав на російську мову книги Карлоса Кастанеди, Річарда Баха, деякі твори Мантека Чіа, Шрі Свамі Шивананда та ін., є автором книг «Третє  відкриття сили» та «Йога восьми кіл».

Йога істотно вплинула на стиль Сидерського в живописі, і в 1990 - 2003 роках він розробляє Psychotronic Art, в якому, як описує автор, кольорові геометричні об'єкти, нанесені на поверхню, впливають на вміст енерго-інформаційного простору. 

Важливий ракурс на його практику розкривається завдяки професійній книзі Аджіта Мукерджі "Йога Art" (виданій в 1975 році) про візуальне мистецтво, що створюється практиками йоги. 

Цікава деталь в тому, що Андрій Сідерський створив першу студію йоги в Києві, Україні, в районі, де Казимир Малевич, піонер геометричного абстрактного мистецтва і засновник авангардного супрематичного руху, жив і навчався, і де, можна сказати, метафізика місця перетворюється у фізичну творчу практику. 

З одного боку, як абстрактні твори, певні картини Сидерського відображають абстрактне розуміння світу і являють собою філософське узагальнення дійсності. Але, як це описується автором, його картини в цілому призначені для надання практичної допомоги у вирішенні проблем, з якими стикаються люди в сучасному суспільстві. Для того, щоб якось назвати такий підхід, художник запропонував термін Psychotronic Аrt (він використовував раніше також коротку назву ПСІ-АРТ, але пізніше відмовився від нього через ризик, що воно буде неправильно витлумачено як психоделічне). За словами Андрія Сідерського, Psychotronic Art   це образ мислення, спосіб взаємодії зі світом, який виходить за рамки простого зображення   воно "чинить" життя.

"Мистецтво  це вираження творця, автора. Мої ж картини – це технологія. Вони виконують не тільки естетичну функцію, але й допомагають налаштувати простір певним чином... Ікони, янтри, мандали працюють подібним чином, як і психотронное мистецтво. Натхнення тут навпаки заважає. Я намагаюся «прибрати себе», а замість цього налаштуватися на певну хвилю і зчитати інформацію, яка потрібна для створення. Можна назвати цю настройку медитацією. Залежно від техніки, робота може бути легко створеною, а інколи її створення може тривати кілька місяців. Іноді буває, зображення вихоплюється відразу, і далі потрібно працювати над деталізацією, що найскладніше. Я не можу пояснити, як це робиться   є речі, про які словами не розкажеш, але можу передати іншій людині цю навичку. Я не роблю ні з чого секретів... " (з інтерв'ю з Андрієм Сідерським для "The People", квітень 2015 року).

Твори призначені для підтримки внутрішньої сили, для внесення ясності і спокою в психічні процеси, сприяють більш повному сприйняттю свого внутрішнього світу. Його Psychotronic Art може бути допоміжним засобом для знаходження виходу з глухого кута, інструментом для розширення свідомості.

Спочатку Сідерський створював роботи для вирішення конкретних завдань і досягнення конкретних цілей. Кілька років тому він змінив свій підхід, поставив перед собою мету    створювати роботи, які були б універсальним інструментом впливу на інформацію в просторі. Під впливом такого твору і рухомі їх істинними намірами, люди знаходять підтримку   здатність вирішувати питання, з якими вони стикаються.

Велика частина робіт Андрія Сідерського знаходиться в приватних колекціях і галереях (Сполучені Штати Америки, Великобританії, Швейцарії, України, Росії). Він брав  участь у великих виставкових заходах та персональних виставках в Лондоні, Цюріху, Женеві, Нью-Йорку та Москві.

У квітні 2014 року Сідерський зайняв 25-е місце в рейтингу "Топ-50 найдорожчих сучасних художників російського мистецтва" за версією The Art Newspaper Росії. Пізніше експерти журналу визнали, що вони помилково зарахували українського художника до російських, але оцінка вартості його творів  в рейтингу обгрунтована.

Виставки:

2004  участь у художній виставці On the Wall Art Fair, Olympia Grand Hall, Kensington, Лондон, Великобританія;

2004  брав участь в Цюріхському Міжнародному художньому ярмарку, Цюріх, Швейцарія;

2004  персональна виставка в Harbour Club, Челсі, Лондон, Великобританія;

2004 — персональна виставка в Wotton House, Бакінгемшир, Великобританія;

2005  виставка Психотронне мистецтво Андрія Сідерського, ArtExpo-2005, Нью-Йорк, США;

2005  персональна виставка Психотронне мистецтво Андрія Сідерського, Галерея на Корк-стріт, Корк-стріт, Mayfair, Лондон, Великобританія;

2005  виставка «Від соцреалізму до психотронного мистецтва», TheGallery, 54 Лондон, Великобританія;

2005  участь у Цюріхському Міжнародному художньому ярмарку, Цюріх, Швейцарія;

2006  виставка в «Галерея Вітні Амстердам», Нью-Йорк, США;

2006  виставка Психотронне мистецтво Андрія Сідерського, Europe'ARTGeneva, Женева, Швейцарія;

2007 — персональна виставка "ПСИ-АРТ", Федерація Йоги Москви, Москва, Росія;

2007  персональна виставка «Геометрія Просвітлення», Галерея Олени Врублевської, Москва, Росія;

2008  персональна виставка «Дао Абстрактных Смыслов» Галерея Олени Врублевської, Москва, Росія;

2008  участь у Міжнародному художньому ярмарку "Арт-Москва", ЦДХ, Москва, Росія;

2009  персональна виставка, м Дніпропетровськ, Україна;

2009  участь у Міжнародному художньому ярмарку "Арт-Москва", ЦДХ, Москва, Росія;

2009  виставка в аукціонному домі Хампель, Мюнхен, Німеччина;

2009  участь в аукціоні Хампель, Мюнхен, Німеччина;

2009  виступ, Мюнхен, Німеччина;

2010  виставка в Мюнхені, Німеччина;

2010  участь в проектній групі в рамках трансперсонального конгресу "ПРОСТІР МАЙСТРІВ", Москва, Росія;

2011  персональна виставка, Музей Сучасного Мистецтва, Москва, Росія;

2016  участь в International Art Fair Warsaw, Варшава, Польща;

2017 — виставковий проект "Геометрія Просвітлення: Psychotronic art Андрія Сідерського, гротескна скульптура Богдана Андрійцева" — у січні 2017 у Музеї Історії Києва, у травні 2017 у kmbs (Київ, Україна), у листопаді-грудні 2017 у Державному Політехнічному Музеї (Київ, Україні).

Стаття "Мистецтво внутрішньої гармонії" Євгенії Ємець про роботи Андрія Сідерського була написана після експозиції «Геометрія Просвітлення» в галереї Олени Врублевської (лютий 2008 р.).

Yantra

Yantra

2014

"15"

2007

Yantra

Yantra

2012

Yantra

Yantra

2012

"4"

2007

Yantra

Yantra

2013

Yantra

Yantra

2012

Silencio

Silencio

2016

The Five

The Five

2016

"13"

1991

"3"

2007

The Door

The Door

2016


Пов'язані статті:

Геометрія Просвітлення. Політехнічний простір...

Опубліковано 03.11.2017

У просторі Державного Політехнічного Музею представлено виставку «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» — твори живопису Psychotronic art Андрія Сідерського, акцентовані гротескною скульптурою Богдана Андрійцева. Експозиція триватиме до 15.02.2018. (фото: Олесь Бадьо)Цей проект, організований s.com.ua...

Читати далі...

Фрагменти книги “Yoga Art” Аджита Мукерджи...

Опубліковано 28.10.2017

Мистецтво йоги пропонує загальне сприйняття: все є єдиним.Реальність одна, без іншої.Усвідомити через внутрішнє сприйняття єдність всіх речей, об'єднуючи себе із Собою, суб'єкта з об'єктом, нуль з нескінченним – на рівні інтуїції сприйняти ось це найвище знання – це є метою йоги та її мис...

Читати далі...

Виставка "Геометрія Просвітлення", ві...

Опубліковано 08.01.2017

З 17 січня 2017 у Музейно-виставковому центрі "Музей Історії Києва" відкрито виставку «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ», де представлені твори живопису Psychotronic art Андрія Сідерського, акцентовані гротескною пластикою Богдана Андрійцева.У випадку мистецької практики Андрія Сідерського йдеться не прост...

Читати далі...

Ті, чиї твори привернули до себе увагу у незвич...

Опубліковано 14.09.2016

Переклад інтерв'ю Zwrotnica фонду, який був присутній на IAF Warsaw 2016: "Наші очі спокусилися інтригуючими скульптурами братів Зігура, а також декількома роботами Андрія Сидерського — відомого в світі майстра йоги, представленими s.com.ua — postModern ArtGallery...

Читати далі...

Твори українських митців на International Art F...

Опубліковано 11.07.2016

s.com.ua репрезентувала твори українських авторів на International Art Fair Warsaw 2016, 7-10 квітня. Українська галерея фокусується на такому ключовому ракурсі мистецької практики, як "Сенс, який змінює. Форма, яка діє і впливає".На IAFwarsaw 2016 було представлено твори авторів, як...

Читати далі...