Виставка "Геометрія Просвітлення", відкрита у Музеї Історії Києва

08.01.2017

Виставка "Геометрія Просвітлення", відкрита у Музеї Історії Києва

З 17 січня 2017 у Музейно-виставковому центрі "Музей Історії Києва" відкрито виставку «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ», де представлені твори живопису Psychotronic art Андрія Сідерського, акцентовані гротескною пластикою Богдана Андрійцева.

У випадку мистецької практики Андрія Сідерського йдеться не просто про певну художню «оптику» — «особливий погляд» митця, як зазвичай, але про потужну медитативну оптику.
Сідерський — відомий в світі майстер йоги із майже 40-річною практикою, що народився та працює в Києві. Розробник сучасних тренінгових систем з гімнастики йогів та засновник міжнародного тренінгового проекту Yoga23, засновник першої і найбільшої студії йоги в Києві та Україні, автор професійної літератури та неодноразово перевиданого езотеричного твору «Третє Відкриття Сили», перекладач книг Карлоса Кастанеди та Річарда Баха, поет і художник. Сідерський вже понад 13 років створює картини в жанрі абстрактного живопису, у напрямку, названому ним Psychotronic art (Психотронне мистецтво). 

Важливий ракурс на його художню практику розкривається завдяки професійному дослідженню знавця сакральних текстів Індійського субконтинента, арт куратора, колекціонера та есеїста Аджіта Мукерджі «Yoga Art» (вид. у 1975 році) про візуальне мистецтво, створюване практиками йоги: «Все єдине… Реальність одна, іншої не існує. Усвідомити через внутрішнє уявлення, сприйняти єдність всіх речей, об'єднуючи себе з Собою, суб'єкта з об'єктом, нуль з нескінченним, інтуїтивно зрозуміти це вище знання — мета йоги і її мистецтва»

Сам Сідерський зазначає:
«Мене завжди цікавив процес усвідомлення. А точніше, те, що відбувається на так званому «внутрішньому екрані» не в результаті роботи уяви, а як образний підсумок усвідомлення. Своєрідні абстрактні символічні «коди», які відображають результати роботи мозку, пов'язані з тими чи іншими процесами обробки інформації — просторової, соціальної, космічної... Після різних експериментів з різними образотворчими рядами я зупинився на геометричній абстракції. Саме в такому вигляді на «внутрішньому екрані» виникають проекції деяких «інформаційних згортків» подієвих рядів і понятійних комплексів. У своїх творах я намагаюся найбільш точно передати у вигляді абстрактних об'єктів якийсь відсторонений результат усвідомлювання, що проектується мозком на внутрішній екран. Мої твори не мають ніякого (спеціально закладеного) символічного значення. Це чисто фізичний код — геометрія кольорових плям, що певним чином модулюють відбите світло. Потік енергії падає на поверхню роботи, відбивається від неї, і в цьому відбитому потоці присутні характеристики впливу, закладені в роботу. Таким чином роботи впливають на простір і людину...»

Представлені на виставці твори об’єднує те, що вони з’явилися переважно протягом 2013-2016 років, у часі і просторі усвідомлення кризового та водночас еволюційного, проривного моменту.

Назва виставки «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» не є унікальною назвою, це швидше характеристика її основного елементу — унікального простору, який  відтворює майстер йоги і художник Андрій Сідерський в певному місці, в певний час і за допомогою певних інструментів. 

Інший учасник виставки Богдан Андрійцев народився в 1976 році в Україні, сприймає творчість в будь-якому її прояві і в будь-якій сфері як першочергову і незаперечну цінність людського життя. 

Андрійцев керується метафоричним креативним кредо — «Перетворити метафізику місця в фізичну реальність». Активна життєва позиція  також  надихає його на створення невеликих гротескних скульптур, повних  сенсу і спроможних своєю енергетикою спонукати на позитивні зміни. 

Важливим і невід’ємним елементом виставки є суб’єкт Геометрії Просвітлення. Це невеликі скульптури  твори гротескної пластики Богдана Андрійцева. Вони показують реальну історію реальної людини, яка перебуває у цьому просторі. Людини, яка відчуває Щось, як струмені — зверху, крізь себе і вниз, знизу, крізь себе і вгору. Людини, яка відчуває себе частиною Цілого, наважується крокувати у невідоме. Людини, яка має здатність стати «пустою» і «цілісною» водночас  без зайвого всередині  та жити, спираючись на свій внутрішній простір. Людини, яка оволоділа «досконалою зброєю» — вміти не чути шум, споглядати і слухати, в цей момент знаходити точку рівноваги у будь-якій проблемі… і втілювати Намір. Це історія людини, яка змінюється та змінює.

----

27.01.2017 у програмі виставки було проведено лекцію/зустріч на тему "Антропологія просвітлення" із Тарасом Лютим (Taras Lyuty), доктором філософських наук, доцентом кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», письменником, поетом.

----

Представляє виставку s.com.ua, що працює як арт-менеджерська компанія та галерея.

Відкриття виставки відбулося 17.01.2017 в МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7, 
працює за графіком та умовами МВЦ). У Музеї Історії Києва виставка триватиме до 15.02.2017, після чого її буде переміщено до іншої локації. 

Контакти:
Менеджер від s.com.ua - Юлія (096) 614 46 44

Від музею: куратор  - Зоя Олександрівна (067) 935 13 87, акредитація для ЗМІ за номером (096) 90 65 189 (Ілона)

Андрій Сідерський , Богдан Андрійцев