Геометрія Просвітлення. Політехнічний простір

03.11.2017

Геометрія Просвітлення. Політехнічний простір

У просторі Державного Політехнічного Музею представлено виставку «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» — твори живопису Psychotronic art Андрія Сідерського, акцентовані гротескною скульптурою Богдана Андрійцева. Експозиція триватиме до 15.02.2018.


(фото: Олесь Бадьо)

Цей проект, організований s.com.ua : art management & gallery, був вперше відкритий з 17.01.2017 у Музеї Історії Києва, а у травні був запрошений Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]] для представлення у освітньому просторі КБМШ.

«ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» у політехнічному просторі було відкрито з початку листопада 2017 за ініціативою Державного Політехнічного Музею при НТУУ "КПІ імені І. Сікорського". Директор музею бачить потенціал створення атмосфери, яку умовно можна було б описати як «простір душі у просторі техніки». Втім, цікавим моментом є й те, що твори Сідерського розглядаються як певний різновид технології, а сам художник є випускником НТУУ "КПІ імені І. Сікорського". 

16 листопада 2017 відбулась 
офіційна презентація проекту у політехнічному просторі, за участі керівництва НТУУ "КПІ" та Державного політехнічного музею, та зустріч із Андрієм Сідерським і Богданом Андрійцевим. Детальну інформацію також розміщено у фейсбук на сторінках проекту (Geometry of Enlightment / Геометрія Просвітлення) та організатора (s.com.ua : art management & gallery).---------

Андрій Сідерський народився у Києві в 1960 році. Він відомий у світі майстер йоги з майже 40-річною практикою, розробник сучасних тренінгових систем з гімнастики йогів та засновник міжнародного тренінгового проекту «Yoga23», ініціатор першої і найбільшої студії йоги в Києві та Україні, автор професійної літератури та езотеричного твору «Третє Відкриття Сили», що був неодноразово перевиданий, перекладач книг Карлоса Кастанеди та Річарда Баха, поет та художник. 
Сідерський вже понад 13 років створює роботи в жанрі абстрактного живопису, у напрямі, умовно названому художником — «Psychotronic art» («Психотронне мистецтво»).
Важлива складова його художньої практики розкривається завдяки професійному дослідженню знавця сакральних текстів Індійського субконтинента, арт куратора, колекціонера та есеїста
Аджіта Мукерджі «Yoga Art» (вид. у 1975 році) про візуальне мистецтво, створюване практиками йоги.


Сам художник зазначає: «Мене завжди цікавив процес усвідомлення. А точніше те, що відбувається на так званому «внутрішньому екрані» не в результаті роботи уяви, а як образний підсумок усвідомлення. Своєрідні абстрактні символічні «коди», що відображають результати роботи мозку, пов'язані з тими чи іншими процесами обробки інформації — просторової, соціальної, космічної... Після експериментів з різними образотворчими рядами я зупинився на геометричній абстракції. Саме в такому вигляді на «внутрішньому екрані» виникають проекції деяких «інформаційних згортків» подієвих рядів і понятійних комплексів. У своїх творах я намагаюся найбільш точно передати у вигляді абстрактних об'єктів певний відсторонений результат усвідомлення, що проектується мозком на внутрішній екран. Мої роботи не мають ніякого (спеціально закладеного) символічного значення. Це просто фізичний код — геометрія кольорових плям, що певним чином модулюють відбите світло. Потік енергії падає на поверхню роботи, відбивається від неї, і в цьому відбитому потоці з’являються характеристики впливу, закладені в роботу. Таким чином картини впливають на простір і людину...»


Говорячи про мистецьку практику Андрія Сідерського, варто зауважити про потужну медитативну оптику, про здатність підключатися до сфер, які дехто називає Матрицею.
Представлені на виставці твори об’єднані тим, що вони створені з 2013 року, в час усвідомлення кризового і водночас еволюційного, проривного моменту.
Назва виставки «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» не є унікальною назвою, це швидше характеристика її основного елементу — унікального простору, який відтворює майстер йоги і художник Андрій Сідерський в певному місці, в певний час і за допомогою певних інструментів. 

Інший учасник виставки Богдан Андрійцев народився в 1976 році в Україні, сприймає творчість в будь-якому її прояві і в будь-якій сфері як першочергову і незаперечну цінність людського життя. 
Важливим і невід’ємним елементом виставки є суб’єкт у просторі Геометрії Просвітлення. Саме невеликі твори гротескної пластики Богдана Андрійцева показують реальну історію реальної людини, яка перебуває у просторі змін.

---------


Виставка діє за графіком музею: у будні з 9:00 до 17:00, вхід вільний.

Контакт для замовлення екскурсії від організатора про проект: +38093 414 5855, info@s.com.ua

---------

#GeometryOfEnlightment #ГеометріяПросвітлення
#artchanges #мистецтвозмінює
#space - by Andrei Siderski , Andrei Siderski
#siderski #andreisiderski #psychotronicart #psychotronic #art #psyart #yoga#yogaart
#subject #personinspace - by Богдан Андрійцев
#andriitsev

best empowering in Kyiv!


— the art as U are —
by s.com.ua