Alt text for image

Володимир Ванін

Дата народження: 1965

Рідне місто: Феодосія

Місце життя та практики: Київ, Україна

Про митця

Майстер мініатюрного живопису на емалі та портретист. 

Володимир Ванін є асоційованим членом Royal Society of Miniature Painters, Sculptors and Gravers (London, UK), членом Miniature Painters, Sculptors and Gravers Society of Washington, D.C. (USA), Hilliard Society of Miniaturists (Wells, UK). Він народився в 1965 році, навчався в художній школі імені Айвазовського у Феодосії. Закінчив Федоскінську школу мініатюрного живопису.   

У 1991 році переїхав жити і працювати до Белграду (Сербія), де протягом 9 років виконував роботи для Британської Корони, Сербської Королівської Династії (портрет принца Томіслава Карагеоргійовича). Ванін є автором дизайну і на постійній основі створює емалеві мініатюри для "Ордену святого Сави" Сербської Православної Церкви. В ряд його емалевих робіт також входить Орден Нєгоша 1 і 2 ступеня для Сербського уряду.  

Працюючи в Сербії, отримав пропозицію стати викладачем емалевої мініатюри в Художній Академії в Гаазі (Нідерланди), однак відхилив пропозицію і в 1999 році повернувся в Україну.  

Брав участь у розписі і створенні емалевих медальйонів для символу президентської влади — нагрудного Знака (колара), який надягають всі Президенти України під час інавгурації.  

Створював емалеві портрети для президентів Азербайджану — Гейдара та Ільхама Алієвих, а також портрети інших членів президентської родини.  

На постійній основі для Києво-Печерської Лаври і Введенського монастиря створює емалеві зображення святих для кулонів, хрестів, ікон та інших виробів. 


Твори Ваніна були представлені на міжнародних виставках:

2015, 2016, 2017 — щорічна виставка Королівського товариства мініатюристів під патронатом Принца Вельсу (Royal Society of Miniature Painters, Sculptors and GraversRoyal Miniature Society, RMS, Лондон, Великобританія),

2016, 2017 — щорічна виставка Hilliard Society of Miniaturists (Вельс, Великобританія),

2016 — щорічна виставка Miniature Painters, Sculptors and Gravers Society of Washington, D.C. (MPSGS, США),

2017 — щорічна виставка Miniature Art Society of Florida (MASF, США).


Дві його роботи були відзначені нагородами на виставці Hilliard, одна — на виставці RMS, одна — на виставці MPSGS.

Продаж творів на зазначених виставках підтверджується офіційними документами спілок (надаються за запитом). 

Володимир Ванін ось уже 30 років створює емалеві мініатюри найвищого класу. Він створює мініатюрні емалеві портрети та інші мініатюри, як окремі твори мистецтва і як основні частини для ювелірних виробів, державних і релігійних регалій, ікон, в рамках реставрації антикваріату, може створювати емалеві мініатюри на замовлення (просто зв'яжіться з нами). 


Пов'язані статті:

Володимир Ванін: «Строк життя емалевої живописн...

Опубліковано 01.08.2017

Про елітарний жанр емалевого живопису, його історію та сьогодення Тиждень.ua поспілкувався з київським живописцем-емальєром, одним з творців українського Президентського колара, автором робіт для Британської Корони та Сербської Королівської Династії Володимиром ВанінимЕмальєрство, як і ювелір...

Читати далі...

Успіхи української емалевої мініатюри на міжнар...

Опубліковано 07.02.2017

Оригінальна емалева живописна мініатюра "І риба б співала, якби голос мала", виконана київським живописцем-емаль’єром Володимиром Ваніним, отримала вже вдруге відзнаку на міжнародних виставках — у Великобританії та США. Літом 2016 цей твір брав участь у щорічній виставці в Уельсі (Ве...

Читати далі...

Британське Королівське Товариство Мініатюристів...

Опубліковано 10.11.2016

Твори українського емальєра-мініатюриста Володимира Ваніна та малі гротескні скульптури Богдана Андрійцева були відібрані селекційним комітетом Королівського Товариства Мініатюристів (The Royal Society of Miniature Painters, Sculptors & Gravers (The Royal Society of Miniaturists , RMS, Ве...

Читати далі...