Успіхи української емалевої мініатюри на міжнародних виставках у Великобританії та США

07.02.2017

Успіхи української емалевої мініатюри на міжнародних виставках у Великобританії та США

Оригінальна емалева живописна мініатюра "І риба б співала, якби голос мала", виконана київським живописцем-емаль’єром Володимиром Ваніним, отримала вже вдруге відзнаку на міжнародних виставках  у Великобританії та США.


Літом 2016 цей твір брав участь у щорічній виставці в Уельсі (Великобританія), організованій Спілкою мініатюристів Гілліард, де був нагороджений The Sue Lee Award з відзнакою "Троянда Тюдорів". У грудні 2016 
 на 83-й щорічній міжнародній виставці мініатюрного мистецтва у Вашингтоні D.C., USA.


Мініатюру розміром 6х8 см. було створено за мотивами українського прислів'я.

Юлія Гнат, арт-менеджер s.com.ua  postModern ArtGallery, що є організатором представлення мистецтва мініатюри Володимира Ваніна на міжнародних виставках, зазначає: «Сюжет твору певним чином торкається теми вільного вибору, права голосу, самовираження і можливості щодо його прояву. Ця тема, у поєднанні із найвищою майстерністю виконання, отримала відчутний резонанс у британської та американської аудиторії, ймовірно і з огляду на актуальні події в цих країнах. Мініатюра цікава іноземному глядачеві також і тим, що представляє історично достовірний автентичний український жіночий образ приблизно 18 сторіччя (створено експертом із історичного українського костюму Людмилою Сівцевою-Климук).»

 

Український живописець-емаль’єр мініатюрист Володимир Ванін, який живе та працює в Києві, з листопада 2016 року є асоційованим членом британського Королівського товариства мініатюристів (The Royal Society of Miniature Painters, Sculptors & Gravers, London UK), а з лютого 2017 - членом Вашингтонського Товариства Мініатюристів (Miniature Painters, Sculptors and Gravers Society of Washington D.C., USA).

 

Володимир Ванін народився в 1965 році, навчався в художній школі імені Айвазовського у Феодосії. Закінчив Федоскінську школу мініатюрного живопису.  У 1991 році переїхав жити і працювати до Белграду (Сербія), де протягом 9 років виконував роботи для Британської Корони, Сербської Королівської Династії.  

Працюючи в Сербії, отримав пропозицію стати викладачем емалевої мініатюри в Художній Академії в Гаазі (Нідерланди), однак відхилив пропозицію і в 1999 році повернувся в Україну. Брав участь у розписі і створенні емалевих медальйонів для символу президентської влади — нагрудного Знака (колара), який надягають всі Президенти України під час інавгурації.

 

Технологія створення емалевих живописних мініатюр є вкрай складною, а тому рідкісною. При нанесенні майстром вручну зображення кожен новий шар фарб обпалюється при високій температурі, що, з одного боку, кожен раз несе в собі ризики зміни кольору і фактури шару, але в кінцевому результаті такий процес створює неймовірну міцність та глибину зображення.  Художні роботи, майстерно виконані в такій технології, відносяться до класичного європейського мистецтва і зберігають свою якість століттями.


Майстра у його практиці надихає цитата, яку відносять до Леонардо Да Вінчі: «Перевагою скульптур є стабільність протягом довгого часу. Проте, якщо картину створюють емалевими фарбами, а потім вкладають в піч й обпалюють, вона перевершить навіть скульптуру у вічності. Якщо бронза міцна, то картина на емалі безсмертна!».  


The Royal Society of Miniature Painters, Sculptors & Gravers
  було засновано у Великобританії у 1896 році. Інавгураційна виставка товариства, що відбулася в 1896 році в Галереї сучасного мистецтва у Лондоні, була першою, присвяченою виключно сучасним мініатюрам і мала миттєвий успіх. Король Едуард VII надав товариству королівський статус в 1905 році. У 1926 році RMS розширило участь і іншими формами мистецтва мініатюри. Місією RMS  є —поважати, захищати і практикувати традиційне ще з 16-го століття мистецтво мініатюри, підкреслюючи нескінченне терпіння, необхідне для його технік.

Miniature Painters, Sculptors and Gravers Society of Washington D.C. засновано у США у 1931 році.

Твори до теми