Британське Королівське Товариство Мініатюристів представило українські мініатюри на щорічній виставці 2016 року

10.11.2016

Британське Королівське Товариство Мініатюристів представило українські мініатюри на щорічній виставці 2016 року

Твори українського емальєра-мініатюриста Володимира Ваніна та малі гротескні скульптури Богдана Андрійцева були відібрані селекційним комітетом Королівського Товариства Мініатюристів (The Royal Society of Miniature Painters, Sculptors & Gravers (The Royal Society of Miniaturists , RMS, Великобританія) та у жовтні 2016 у Лондоні представлені на щорічній виставці RMS.

Мініатюри Володимира Ваніна вже другий рік поспіль виставляються The Royal Society of Miniaturists та цього року його кандидатуру було ухвалено щодо надання йому статусу асоційованого члена RMS.

Майстерно виконана Ваніним емалева мініатюрна копія картини Івана Айвазовського «Мері у штормі», оздоблена оригінальною авторською рамкою від Zigura Art Manufactory, була відмічена з боку журі почесною нагородою Gold Memorial Bowl Honourable Mention.

Важливим для емальєра є не тільки надзвичайно почесна відзнака якості його рідкісної техніки мініатюри, але  й участь оригінального твору. Емалева мініатюра «Цікаве Питання про Гору» (“The Good Question about the Mountain”) познайомила лондонську спільноту прихильників та колекціонерів мініатюри із мольфарським образом туманного світанку в Українських Карпатах. Глядачі мали змогу задати собі філософське запитання та спробувати знайти відповідь - чи «гора» перед ними, чи вона «під ногами», чи їх перепони зовні чи вони всередині. Щодо техніки виконання, то найбільше враження у цій мініатюрі справило те, як різне освітлення вихоплює різні шари кольорів та здатне оживляти її, запалюючи світанкове сонце та весь небосхил пейзажу.

Невеликі скульптури Богдана Андрійцева є оригінальними творами, втіленими в бронзі. Вони мають химерні, гротескні форми і глибоку сюжетну лінію, що викликає живі роздуми про важливі сенси. Скульптури, які були представлені на виставці  The Royal Society of Miniaturists про взаємодію між людьми, про наслідки снобізму, про «дитячу» сміливість жити та шлях натхнення.

The Royal Society of Miniature Painters, Sculptors & Gravers  було засновано в 1896 році. Інавгураційна виставка товариства, що відбулася в 1896 році в Галереї сучасного мистецтва у Лондоні, була першою, присвяченою виключно сучасним мініатюрам і мала миттєвий успіх. Король Едуард VII надав товариству королівський статус в 1905 році. У 1926 році RMS розширило участь і іншими формами мистецтва мініатюри. Місією RMS  є поважати, захищати і практикувати традиційне ще з 16-го століття мистецтво мініатюри, підкреслюючи нескінченне терпіння, необхідне для його технік.

Володимир Ванін , Богдан Андрійцев

Твори до теми