«Єднання» у Києві

01.11.2019

«Єднання» у Києві


Українські митці Єгор та Микита Зігура разом з арт-менеджерським сервісом s.com.ua долучилися до міфології київського простору  у надвечір'ї на лівому березі Дніпра можна «зловити сонце у серці Єднання». 

7 вересня 2019 було відкрито «Єднання»  скульптуру у публічному просторі Києва.




Робота братів, нещодавно встановлена у парку на Дніпровській набережній, нерозривно пов’язана з навколишнім середовищем. Над проектом разом зі скульпторами у команді працювали також астрофізики. Завдяки їх розрахункам скульптура розташована так, що з поступовим схиленням світила до обрію між чоловічою і жіночою постатями композиції з'являється сонце. 

Ідея Єднання не обмежується тілесним. Вона про розчинення  протилежностей одна в одній, і водночас про формування кожної людини як цілісної особистості через проникливу, емпатичну взаємодію. З точки дотику "виростають" впізнавані людські обриси.




 


Нова локація об’єднує сучасну скульптуру та актуальне архітектурне рішення від київського урбаніста Станіслава Дьоміна. Сам арт-об’єкт виконано з понад 1000 зварених між собою полірованих прутів і труб з неіржавної сталі, вся робота перевищує 4,5 метри, завширшки  близько 4 метрів, на бетонному фундаменті. Навколо фігур створено повністю нову територію для відпочинку містян та гостей столиці: зручний оглядовий майданчик, тематичний дизайн мощення і доріжок, стильні лави і нічне освітлення, збережені дерева і додане озеленення. В результаті роботи астрофізиків було встановлено кути та положення сонця у періоди рівнодень і  відображено на мощенні. Невеликими колами  відмічаються місця, стоячи на яких у дні рівнодень відвідувачам можна буде вловити на собі сфокусований промінь сонця. Лави, які замикають промені, розташовані таким чином, щоб у дні рівнодень промінь між головами фігур проходив біля самих ніг відвідувачів, які присіли на лавах. 

Проект розвивався поступово,  перший його прояв відбувся ще у 2012 році, коли Єгор Зігура працював над скульптурною серією «Зріз». У своїй творчості митці досліджують усю багатогранність і неоднозначність людської особистості, ставлячи її у центр своїх художніх, інтелектуальних і філософських пошуків. Автори поєднують традиційні та сучасні матеріали, за головну свою мету поклавши досягнення плідного балансу між активним творчим розвитком та гармонією з довкіллям. 

У 2016 році почалась розробка ідеї "єднання із сонцем", у якій взяв участь і арт-менеджер проекту: «Нам важливо було спробувати організувати якісну міждисциплінарну взаємодію у роботі навіть над невеликим об'єктом у публічному просторі. І далі подивитися, чи створений результат здатен бути цікавим  своєю ідеєю, естетикою її втілення,  знанням і багатоплановістю досвідів, які відвідувачі можуть тут отримати, чи може він бути відчутно цінним  не тільки для команди проекту, але, і це головне  для  мешканців, відвідувачів. Ми цілком усвідомлюємо відповідальність за "втручання" у публічний простір, і коли нас залучають до менеджменту мистецьких проектів, з рештою на них і на їх результат все більше впливає наш дослідницький підхід і тяжіння до "простоти по той бік складності"».

«Для нас унікальність цього місця полягає у нашій активній причетності до всіх етапів створення простору  наприклад, ми мали за честь долучитися до знаходження локації, де якнайкраще втілюється ідея Єднання, проектування та дизайну майданчику разом із провідними спеціалістами країни. Такий ретельний підхід відповідає кращим світовим практикам»,  коментують брати.

Єгор і Микита Зігура вже зверталися до техніки зварювання раніше: на території КПІ ім. Ігоря Сікорського інстальовано скульптуру «Новий Прометей», у центрі міста Дніпро встановлено нову роботу братів, яка отримала назву «r\evolution».

Скульптурна композиція «Єднання» і благоустрій території виконані завдяки ініціативі та за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Життя з надлишком». Арт-менеджмент забезпечено компанією s.com.ua.





Єгор і Микита Зігура  сучасні українські скульптори, автори інсталяцій та арт-об’єктів. Обидва закінчили Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури на відділенні скульптури. Члени Спілки художників України. Їхні роботи здобувають визнання в Україні та за кордоном  про це свідчить участь у міжнародних проектах: аукціонах (Phillips, Sotheby`s) та арт-ярмарках (Spectrum Miami, Kölner Liste, Tokyo International Art Fair, Volta Basel). Скульптури митців зберігаються в приватних колекціях у Латвії, Данії, Франції, Португалії, Великобританії, Сінгапурі, США, Японії, Китаї..

s.com.ua  українська компанія, що веде діяльність загалом з 2012 року, займається менеджментом мистецьких проектів (виставки проекту "Геометрія Просвітлення" з творами Андрія Сідерського (2017), проект "Брама Бога" із монументальною роботою настінного живопису Олексія Малих у просторі одного з сучасних українських дата-центрів (2018), інші).  Серед співзасновників  Богдан Андрійцев та ТОВ "Айланд менеджмент". Арт менеджерський напрямок представляє Юлія Гнат, у досвіді якої менеджмент кількох виставкових проектів у Національному художньому музеї України, серед яких  "Явлення. Пам'ятки Братського монастиря" став відомим завдяки новій роботі музею з бароковою культурною спадщиною та сучасним підходам до виставкового дизайну. Наразі  s.com.ua спеціалізується на арт менеджменті у між- та трансдисциплінарних проектах, за її участі було організовано смарт-арт-медіа проект "Земельна відповідь" (2017), зараз триває підготовка проекту "ЧАС ВОДИ". 

Місце: парк на Дніпровській набережній (2а), при вході від мосту Патона.

Фото: Олена Сапонова 

Контактувати щодо інфо про проект: info@s.com.ua