Виставка "Спогад про Санторіні"

24.09.2019

Виставка "Спогад про Санторіні"

21-30 вересня 2019 року
вул. Велика Васильківська, 12 - галерея "Митець"
Вхід вільний.




Виставка «Спогад про Санторіні» — це відлуння 10-річного «санторінського» періоду життя українського художника Сергія Олексюка. 12 пейзажів, на яких зафіксовано неповторний ландшафт грецького  острова Санторіні, залите сліпучим сонцем місто білих стін і кольорових дахів, і неодмінні елементи цих пейзажів — безкрає небо і море.




З 2000 до 2004 року Сергій Олексюк був «вільним художником» на туристичних вуличках Санторіні — у 40-градусну спеку  писав олією й аквареллю пейзажі, портрети, інколи інтер’єри, які численні туристи виокремлювали серед безлічі кітчевих картинок made in China  і перефотошоплених листівок. Потім Сергій працював із місцевою галереєю, куди заходили ті, хто шукав унікальні мистецькі твори — більш витончені і медитативні, ніж вуличний крам.

 



«Чим приваблює Санторіні? Там немає тривоги, там людиною опановує душевний спокій.  Ти сам на сам із природою, але тобі не страшно через це, а комфортно і безжурно. На Санторіні кожний отримує якнайширший кут огляду, скільки сягає око   —  багато-багато кілометрів моря і дуже далекий горизонт. Там є кольорова і душевна насолода, там —  гармонія. У квітні-травні і з кінця вересня до середини жовтня Санторіні фантастично красивий, в цей час сюди намагаються потрапити фотографи  з усіх куточків світу»,  описує маляр свої відчуття острова.




В його пейзажах, які художник малював вечорами у майстерні, вибираючи на моніторі комп’ютера небанальні ракурси міської архітектури серед тисяч зроблених ним фотографій, спеціально приглушені, «притишені» кольори, знижена контрастність  і зовсім немає людей. «Мене цікавить форма, світло, тіні», — пояснює автор.  Якби не туристичні види і «сонячний» живопис, можна було б запідозрити  Сергія Олексюка в любові до метафізичного пейзажу. Натомість маємо вітальні полотна, написані олією та акрилом, які наповнюють інтер’єр романтикою біло-блакитного острова.

«На Санторіні літо триває 8 місяців,  а це означає сліпуче сонце і менше відтінків кольорів. Влітку лінія горизонту між небом і морем ніби в імлі, а восени вона  різка, як лазер. І тоді з Санторіні видно острів Крит. Я більше ніде не бачив вологих хмар низько над головою, вони ніби плавають поміж людей. А який там захід сонця! Особливо як подме вітер і здійме червоний вологий пісок, ти ніби опиняєшся в фотошопі, а світ навколо — як у червоній чи помаранчевій млі. У містечко  люди спеціально приїжджають зустрічати захід сонця, там величезний  обшир горизонту, і коли сонце сідає в море, кількасот людей одночасно аплодують. На Санторіні люблять одружуватися японці, в тому числі і заради красивих фотосесій. Там чудова  атмосфера веселощів, гулянь, безтурботності, добродушності. Усі засмаглі, усі усміхаються», — каже Сергій Олексюк.





Сергій Олексюк


Народився  у 1961 році в Коломиї. Навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва за спеціальністю «художня обробка дерева». У 1993 закінчив Київський художній  інститут (зараз — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України) театрально-декораційне відділення факультету живопису.

Під час навчання брав участь у національних і всесоюзних виставках, пізніше його твори експонувались на міжнародних виставках.

Одразу після закінчення НАОМА відбулася  перша персональна виставка автора в бібліотеці університету міста State College (США).

Сергій Олексюк працює у техніці олійного, акрилового та акварельного живопису,  виконує роботи олівцем, вугіллям, сангіною та іншими матеріалами. Має великий досвід в написанні портретів з натури, фотографії, жанрових картин та пейзажів. Експериментував із абстрактним живописом та інсталяціями. Сергій захоплюється фотографією, брав участь у міжнародних фотовиставках.

2013 — виставка «Простір проти площини» в галереї ЦЕХ (Київ) 

2015 — участь у благодійному аукціоні від аукціонного дому КОРНЕРС (Київ).

2016 — групова виставка "Стрибок до Європи" у галереї ЦЕХ (Вільнюс, Литва).

Твори Сергія Олексюка зберігаються у приватних збірках в Україні, країнах Європи, США, Канаді і Австралії.

21-30.09.2019

Галерея «Митець»

Вул. Велика Васильківська, 12