Ті, чиї твори привернули до себе увагу у незвичайний спосіб. IAF Warsaw 2016 року

14.09.2016

Ті, чиї твори привернули до себе увагу у незвичайний спосіб. IAF Warsaw 2016 року

Переклад інтерв'ю Zwrotnica фонду, який був присутній на IAF Warsaw 2016: 

"Наші очі спокусилися інтригуючими скульптурами братів Зігура, а також декількома роботами Андрія Сидерського  відомого в світі майстра йоги, представленими s.com.ua  postModern ArtGallery. Будучи зацікавленими їх роботами, ми з ентузіазмом задали Юлії Гнат — директору галереї  кілька питань. 

// Яке ваше сприйняття мистецтва? Що це означає для вас? 

Ну, деякі люди вважають естетику найбільш важливим аспектом мистецтва, деякі дивляться на гроші  «у нього є потенціал бути проданим», деякі думають, чи добре виглядає на стіні, деякі думають про те, нагадує їм робота про місця або людей, і т . д. Ми орієнтовані на мистецтво, яке може вплинути, яке має певний трансформуючий ефект: або своїм змістом, або своєю формою, я маю на увазі кольори і фігури, форми. Хорошим прикладом цього є психотронні роботи художника Андрія Сідерського, з чиїм мистецтвом ми працюємо. Його psychotronic art впливає на простір. Це є наслідком його практики йоги, він практикує протягом 40 років, і зараз він добре відомий як майстер йоги не тільки в країнах колишнього СРСР, а й в усьому світі. Також в скульптурах братів Зігура ми фокусуємося не тільки на красу і форму, а й на їх зміст, сенс. Це насправді кращі ілюстрації нашого вибору художників, з якими ми хочемо працювати. Я ставлюся дуже особисто до всіх наповненим сенсом творів мистецтва, які ми представляємо як галерея. Скульптура "Крок у Невідомість" Богдана Андрійцева  потужна робота, з моєї точки зору, напевно, тому, що я відчула це в моєму житті, коли я змінила свою діяльність з однієї сфери на зовсім іншу. В даний час ми живемо в дуже напружений час. У нашій країні через політичну нестабільність і кризи перед дуже багатьма людьми зараз стоїть питання про те, що вони повинні робити в житті. Люди бояться майбутнього. У цьому творі художник вказує на те, що кожна людина є частиною цілого, ми не живемо окремо, ми єдність. І знову ж таки, мистецтво, створене практиками йоги  йога мистецтво (як описано Аджітом Мукерджі в його професійній книзі «Йога мистецтво» в 1975 році) пропонує загальне сприйняття: все єдине. "Реальність одна, другої не існує. Усвідомити через внутрішнє уявлення, сприйняття єдність всіх речей, об'єднуючи себе з Собою, суб'єкт з об'єктом, нуль з нескінченним, інтуїтивно зрозуміти це вище знання  мета йоги і її мистецтва". 

// Я бачу, що ви любите мистецтво трохи духовне, метафізичне і дуже значуще, смислове. 

Так, ми не говоримо про це прямо, але це частина нашого архетипу як бренду. Ми створюємо співтовариство художників і людей, які нас підтримують, це відчувається в нашій експозиції. Це дуже метафизично. Насправді, мистецтво це все про метафізику, так як крім матеріальної частини мистецтва, в ньому є величезний нематеріальний зміст, всі значення та сенси  є нематеріальними. У минулому філософія називалася метафізикою, тепер мистецтво саме про це ". 

Посилання на інтерв'ю

Андрій Сідерський , Микита Зігура

Твори до теми